NK Dinamo NK Hajduk NK Istra 1961 NK lokomotiva NK Osijek NK Rijeka NK Slaven Belupo NK Split NK Zadar NK Zagreb

Novo prvenstvo počinje 13. srpnja

Zalijevanje terena u Maksimiru 700Odigravanjem zadnjeg, 33. kola MAXtv Prve lige u nedjelju 26. svibnja za većinu prvoligaških klubova završile su obveze u natjecateljskoj godini 2012./2013. Lokomotiva i Zadar moraju još odigrati utakmice županijskog kupa kako bi na taj način osigurali nastup u pretkolu HNK-a jer nemaju dovoljan koeficijent uspješnosti u kup natjecanju kojim bi se izravno plasirali u završno natjecanje kupa za 2013./2014.

U ovogodišnjem prvenstvu  MAXtv Prve lige igrala se liga s 12 klubova u trokružnom sustavu u 33 kola, a kako niti vrijeme početkom proljetnog dijela natjecanja nije bilo naklonjeno nogometu, bilo je podosta problema u odigravanju utakmica i poštivanju termina.

S obzirom da se od slijedećeg prvenstva igra Prva liga s 10 klubova četverokružno što znači 36 kola, 3 više od netom završenog prvenstva, potrebno je u kalendar natjecanja isplanirati još 3 termina kao i voditi računa da prvenstvo završi najkasnije za vikend 17. svibnja 2014. godine kako bi se reprezentacija mogla kvalitetno pripremiti za nastup na SP u Brazilu, naravno uz čvrsto uvjerenje da će Hrvatska kroz kvalifikacije i osigurati nastup na natjecanju.

Zbog toga je početak novog prvenstva predviđen već za subotu 13. srpnja, ali i odigravanje čak 20 kola u jesenskom dijelu natjecaja zaključno s 14. 12.2014.

Proljetni dio natjecanja također je programiran u ranijem terminu, već 08. veljače utakmicama 21. kola.

Bude li sve odigrano prema kalendaru natjecanja, samo će se jedno kolo ( 31.) igrati tijekom tjedna, u srijedu 16, travnja 2014. godine.

Skupština Udruge Prve HNL na kojoj će se raspravljati o izvještajima o završenom prvenstvu te obaviti ždrijeb natjecateljskih brojeva klubova, na temelju kojih će se utvrditi raspored odigravanja utakmica u novom prvenstvu, planirana je za četvrtak 13. lipnja.

Dinamo i Hajduk kao osvajaći trofeja u natjecateljskoj godini 2012./2013. sastat će se već 06. srpnja na Maksimiru u susretu Super kupa.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Linkovi

01Izvještaji utakmica MAX tv PRVA LIGA VIDEO IZVJEŠTAJI 03http://www.hns-cff.hr/ T-PORTAL – SPORT

Tablica MAXtv
Prva liga - 2014./15.

  UtG+G-B
1.Dinamo26621566
2.Rijeka26522052
3.Lokomotiva26484341
4.Hajduk (-3)26463937
5.Zagreb26304133
6.Split26293329
7.Sl. Belupo26263727
8.Osijek26284023
9.Zadar26266123
10.Istra 196126254322

Polls

Sorry, there are no polls available at the moment.

Kalendar

May 2013
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
« Apr   Jun »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031