NK Dinamo NK Hajduk NK Istra 1961 NK lokomotiva NK Osijek NK Rijeka NK Slaven Belupo NK Split NK Zadar NK Zagreb

Odigrane tri utakmice 22. kola: pobjede Inter-Zaprešića i Slaven Belupa, Zagreb i Lokomotiva bez golova

Inter-Zaprešić došao je do prvih bodova u nastavku prvenstva pobjedom na svom terenu u susretu protiv Karlovca od 4:0. Prvi pogodak za žute već u 6. minuti iz precizno izvedenog slobodnog udarca s više od 20 metara postigao je Mirko Kramarić. Ohrabrena vodstvom, zaprešićka momčad nastavlja s dominacijom, ali do kraja poluvremena ne ispijeva iskoristiti prilike dok na drugoj strani gosti nisu ozbiljnije zaprijetili vrataru Santiniju.

U nastavku susreta u 50. minuti vratar Kalinić prekršajem je zaustavio Tomislava Šarića u kaznenom prostoru: najstrožu kaznu izveo je sam Šarić i povećao vodstvo. Na 3:0 povisio je Ante Budimir u 71. minuti kada je s pet metara pospremio loptu u mrežu nakon što ga je proigrao Oršić. Domaćin je lakoćom održavao prednost, a u samoj završnici Ivan Blažević (ušao u igru u 79. minuti umjesto Šćrbeca) postigao je pogodak za konačnih 4:0.

Slaven Belupo pobijedio je Osijek rezultatom 2:0 u sadržajnom susretu sa dosta prilika na obje strane.

Koprivnićanci su do vodstva došli u 7. minuti nakon što je Poljak nakon gužve u kaznenom prostoru vratio povratnu loptu na 16 metara do Dejana Glavice koji pogađa donji desni kut gola vratara Vargića. Do kraja poluvremena nije bilo promjene rezultata iako je bilo nekoliko vrlo izglednih prilika posebno za napadače Osijeka.

Nastavak susreta ponovo domaćin otvara pogotkom već u 47. minuti: strijelac je Davor Vugrinec u svom prvom nastupu za Slaven Belupo i to nakon što je najspretniji u petercu u gužvi i posprema loptu u mrežu. Bio je to 125. pogodak Vugrinca u dosadašnjim prvenstvima HNL-a.

Gosti su najbliži zgoditku u 53. minuti kada Lukačević snažnim udarcem pogađa gredu, a ni u ostalim izglednim situacijama nisu bili efikasni. Niti domaćin do kraja susreta nije više uspio poentirati, ali svakako može biti zadovoljan pobjedom i osvajanjem nova tri boda.

Treći susret 22. kola MAXtv Prve lige odigran u petak nije donio golove: na stadionu u Kranjčevićevoj ulici nogometaši Zagreba i Lokomotive susret su završili s početnih 0:0 za razliku od prvog međusobnog dvoboja odigranog prošle jeseni koji je obilovao golovima (pobjeda Zagreba 3:2).

Momčad Lokomotive imala je veću kontrolu lopte tijekom utakmice i više izglednih prilika za poentiranje, a najbliži golu bili su Kramarić u prvom poluvremenu kada je glavom pucao, ali samo u gredu te Martinac koji je pred kraj susreta bio neprecizan na drugoj stativi. Zagreb je najbolju priliku imao kada je sredinom drugog poluvremena Oršulić s gotovo 30 metara izveo slobodan udarac i gađao sam lijevi gornji kut, ali je vratar Picak sjajno obranio.