NK Dinamo NK Hajduk NK Istra 1961 NK lokomotiva NK Osijek NK Rijeka NK Slaven Belupo NK Split NK Zadar NK Zagreb

MAXtv Prva liga, 23. kolo: pobjede Šibenika, Lokomotive i Dinama

Na šest utakmica 23. kola MAXtv Prve lige odigranim u subotu postignuto je 12 golova od čega čak 4 u Varaždinu gdje je Dinamo slavio s visokih 4:0, Šibenik i Lokomotiva bili su uspješni domaćini, a tri su utakmice završile bez pobjednika.

Šibenik – Zagreb 2:1

Šibenčani su došli do još jedne pobjede, ovoga puta u završnici susreta. Domaćin je poveo u 19. minuti nakon udarca iz kuta kada lopta prolazi pokraj nekoliko igrača, a Andrej Vuk je ubacuje u mrežu.

Zagreb dolazi do poravnanja u 79. minuti nakon velike gužve pred golom Slavice, na kraju je najspretniji Dino Štiglec koji je rastužio domaćine.

Pet minuta kasnije u šesnaestercu gostiju Kolinger starta na Šubića, sudac Ljubičić dosuđuje kazneni udarac i žuti-isključujući karton Kolingeru, a Željko Malčić poentira za novo vodstvo i na kraju pobjedu Šibenika.

Lučko – Slaven Belupo 1:1

Bez pobjednika, 1:1, završio je dvoboj Lučkog i Slaven Belupa.

Domaćin je došao u vodstvo u 13. minuti zgoditkom Slavka Blagojevića koji je s više od 20 metara neobranjivo pogodio vrtarev gornji desni kut.

Poravnanje rezultata gostiju u 33. minuti u cijelosti je djelo Davora Vugrinca: Buden je glavom izbacio jednu centriranu loptu prema korneru, Vugrinec ju je na izlasku iz kaznenog prostora prihvatio, zagradio se i u trenutku okretanja prema vrataru nepotrebno ga Buden ruši za kazneni udarac. Vugrinec je sam i izveo najstrožu kaznu, prevario vratara Kovačića i upisao svoj 126. prvenstveni pogodak u HNL-u. Budući da danas slavi i rođendan, Vugrinec će zasigurno po lijepom pamtiti ovaj dan.

Drugo poluvrijeme donijelo je nešto veći angažman domaće momčadi, nekoliko izglednih situacija, ali bez promjene rezultata.

Zadar – Istra 1961 0:0

Istra 1961 bila je bolja momčad u utakmici odigranoj na stadionu Stanovi, ali igrači trenera Pamića nisu uspjeli realizirati stvorene prilike pa se na kraju moraju zadovoljiti osvojenim bodom.

Osijek – Karlovac 1:1

Za mnoge poznavatelje nogometnih prilika nogometaši Karlovca s neodlučenih 1:1 u Gradskom vrtu napravili su mali pothvat. Poveli su gosti u 17. minuti nakon vrlo ofenzivnog početka: Pišković je ubacio u peterac Osijeka, a Marin Vrnoga-Gregorio glavom ubacio u mrežu.

Sedam minuta kasnije domaćin poravnava nakon prodora po desnoj strani, ubačaj na drugu stativu lijepo glavom dočekuje Antonio Perošević i posprema u suprotni kut.

Nakon toga do kraja susreta momčad Osijeka ima više loptu u posjedu, inicijativu i stvara prilike, ali i gosti su imali lijepih prilika za pogodak, no rezultat se nije promijenio.

Lokomotiva – Split 1:0

U susretu dvije momčadi iz gornjeg dijela tablice očekivalo se puno više od viđenog na stadionu u Maksimiru.

Lokomotivi je za pobjedu na kraju bio dovoljan pogodak Maria Muse postignut u 72. minuti susreta majstorskim udarcem s oko 30 metara.

S nova tri boda Lokomotiva se učvrstila na 5. poziciji dok splićani za trećeplasiranim Slaven Belopom sada zaostaje 2 boda.

Varaždin – Dinamo o:4

Dinamo je na gostovanju u Varaždinu kod posljednjeplasirane momčadi od prve minute napadao i držao domaćina na svojoj polovici, ali bez postignutog gola iz 4-5 stvorenih prilika (Tomečak pogodio gredu) u prvom poluvremenu.

Početkom drugog poluvremena igrači Dinama dodatno su napravili pritisak na obranu domaćina, ali je pogodak pao tek nakon neočekivanog udarca Luisa Ibaneza iz daljine u desni kut gola domaćina koji je iznenadio vratara Sušca.

Na 2:0 povisio je Ivan Tomečak u padu udarcem glavom nakon što ga je na prvoj vratnici uposlio Ibanez.

Strijelac za 3:0 bio je Mehmed Alispahić kada je u 70. minuti dobivenu loptu u kaznenom prostoru s desetak metara plasirao u suprotni kut.

Ivan Krstanović u strijelce se upisao u 84. minuti kada je nakon pogreške domaće obrane izašao sam pred vratara, zaobišao ga i plasirao loptu u praznu mrežu.

O dominaciji vodeće momčadi prvenstva na ovoj utakmici govore i statistički podaci: Dinamo je imao posjed lopte 65 %, pucao je prema golu domaćina 19 puta (u okvir 11) za razliku od posljednjeplasirane momčadi lige koja je prema Kelavi uputila 4 udarca, ali niti jedan u okvir gola.