NK Dinamo NK Hajduk NK Istra 1961 NK lokomotiva NK Osijek NK Rijeka NK Slaven Belupo NK Split NK Zadar NK Zagreb

Lučko šokiralo vinkovčane, Istra pobjedila Šibenik, Split i Varaždin 2:2

Na tri utakmice popodnevnog subotnjeg programa 22. kola MAXtv Prve lige nije nedostajalo uzbuđenja.

Nogometaši Lučkog na gostovanju kod Cibalie ostvarili su uvjerljivu 3:1 pobjedu i zaustavili niz pobjeda vinkovčana u proljetnom dijelu prvenstva.

Momčad trenera Kopića povela je već u 14. minuti nakon kornera preko Olivera Petraka, a nesnalažljivost domaćina i dobro organiziranu igru gosti su dodatno naplatili u 36. minuti kada je na 0:2 povećao Miroslav Pejić.

U nastavku susreta Cibalia je imala nekoliko izglednih situacija za smanjenje rezultata, ali su gosti iskoristili jedan lijepo odigran kontranapad u 65. minuti u kojem je Novak uposlio Olivera Petraka koji se našao sam ispred vratara i svojim drugim pogotkom zapečatio sudbinu domaćina.

Do kraja susreta momčad samira Toplaka uspjela je samo smanjiti rezultat: u 83. minuti Kresinger je uposlio Mladena Bartolovića koji iz blizine poentira za konačan rezultat 1:3 i zasluženu pobjedu Lučkog.

Istra 1961 došla je do nove pobjede minimalnim rezultatom 2:1 u srazu sa Šibenikom.

Stipe Bačelić-Grgić doveo je domaćina u vodstvo u 8. minuti nakon što je lijepo prebacio loptu iznad nemoćnog vratara Slavice. Rezultat su pokušavali povećati Anić i Sušić, ali se u 40. minuti dogodilo izjednačenje:  brzi protunapad izveli su igrači Šibenika u kojem je Željko Malčić srušen u kaznenom prostoru, a sam je uspješno izveo kazneni udarac za poravnanje rezultata.

Samo četiri minute kasnije Istra je ponovo povela: na jednu nabačenu loptu natrčao je Luka Marić i zakucao je u mrežu za 2:1.

Drugo poluvrijeme bilo je nešto siromašnije u konkretnim situacijama, a napose u realizaciji pa se do kraja utakmice rezultat nije mijenjao.

Split je u susret protiv Varaždina ušao sa velikom željom da napokon zabilježi pobjedu u proljetnom dijelu prvenstva, a doživjeli su novo razočarenje i tek u samoj završnici susreta uspio osigurati osvajanje samo jednog boda rezultatom 2:2.

Imali su domaći igrači većim dijelom susreta inicijativu, ali jalovu i bez efikasnosti dok su s druge strane varaždinci u drugom poluvremenu dva puta poentirali. Prvi pogodak postigao je Dominik Glavina iz drugog pokušaja u 58. minuti, a nakon što je samo minutu kasnije zbog dva žuta isključen Filip Marčić, gosti su brojčanu nadmoć pretvorili u vodstvo 0:2 u 68. minuti pogotkom Ivana Antoleka.

Splićani su potom pritiskali, a gosti čekali novu priliku iz kontri, ali su golovi padali tek u nadoknadi vremena. Prvo je Duje Čop odbijenu loptu nakon jednog od brojnih kornera domaće momčadi pospremio u mrežu, a dvije minute kasnije izjednačio je Velimir Vidić snažnim udarcem unutar kaznenog prostora. U zadnjoj (četvrtoj) minuti nadoknade Čop je propustio priliku za potpuni preokret.

Tako je momčad Varaždina u dva kola za redom u nadoknadi sudačkog vremena primila 4 gola i ispustila tri boda u susretu protiv Zagreba te dva boda u srazu sa Splitom.