NK Dinamo NK Hajduk NK Istra 1961 NK lokomotiva NK Osijek NK Rijeka NK Slaven Belupo NK Split NK Zadar NK Zagreb

Krstanović s dva gola poništio vodstvo Hajduka i donio pobjedu Dinamu

Oko šesnaest tisuća gledatelja došlo je na stadion u Maksimiru vidjeti 60-i ogled Dinama i Hajduka u dosadašnjim prvenstvima HNL-a.

Početne minute utakmice pripale su Dinamovim igračima koji su više u posjedu lopte i to na Hajdukovoj polovici terena, ali bez izrazitih prilika.

U 14. minuti igrači Dinama kombinirali su pred šesnaestercem Hajduka, ali je izbijenu loptu dobio Sharbini na lijevoj strani, povukao u polovicu domaćina i desnom nogom sjajnim prizemnim udarcem pronašao Antu Vukušića u kaznenom prostoru koji je brži od Tonela i lagano gura loptu u kut gola, Kelava je uspjeva samo dodirnuti, ali ne i izbaciti izvan okvira gola i Hajduk vodi 1:0.

Samo tri minute kasnije Drago Gabrić krade jednu loptu na sredini terena i kreće sam prema vrataru Kelavi, ali puca prerano i preslabo i Kelava bez problema hvata loptu.

Najbolju priliku za izjednačenje Dinamo je imao u 25. minuti kada je jedna odbijena lopta pred Blaževićem  došla do Badelja koji u padu puca preko gola.

U 28. minuti BBB su bacanjem nekoliko baklji na teren ispred gola Blaževića primorali suca Bebeka na prekid utakmice koji je trajao gotovo tri minute.

Nakon odmora u poluvremenu, nastavak susreta domaći igrači pokušavali su kombinacijama doći do gola Blaževića, ali bili su vrlo neprecizni u završnim dodavanjima. Hajduk se nije do kraja odlučio na čuvanje vodstva već je vrlo brzo uspostavio ravnotežu u igri.

U 63. minuti Torcida je na južnoj tribini zapalila veću količinu baklji, a sudac Bebek nakon konzultacija sa četvrtim sucem odlučio, očito iz preventivnih razloga, ponovo prekinuti utakmicu i momčadi odvesti u svlačionicu da bi nakon 5 minuta doveo igrače ponovo na teren i nastavio igru.

Nakon tri minute Sammir je ubacio na Rukavinu koji glavom spušta prema Beqiraju koji s desetak metara puca snažno i neobranjivo za Blaževića, ali lopta odlazi tik pokraj desne vratnice. Nakon toga Beqiraj je izašao iz igre, a zamijenio ga je Ivan Krstanović koji u 79. minuti Alispahićevu nabačenu loptu iz kornera zahvaća glavom, ona se u gužvi odbija od Hajdukovih igrača ponovo do njega te ju lijevom nogom posprema u mrežu za poravnanje rezultatata.

Samo dvije minute kasnije Krstanović s lijeve strane ulazi u kazneni prostor, na njega starta Obšivać lijevom nogom te rukom na tijelu, ne uspjeva doći do lopte,  Krstanović ostaje u posjedu lopte, ali pada i sudac Bebek koji je u neposrednoj blizini pokazuje na 11 metara. Izvođenje kaznenog udarca preuzeo je Krstanović i vrlo preciznim prizemnim udarcem u malu mrežicu desnog kuta gola vratara Blaževića sprema loptu u mrežu za rezultatski preokret i vodstvo Dinama od 2:1.

Do kraja susreta nije bilo promjene pa niti prave izrazite prilike za postizanje gola.

Statistika susreta ide u prilog pobjedničkoj momčadi: Dinamo je imao više loptu u posjedu (58%), više puta pucao prema golu (11:6) te uputio više udaraca u okvir gola (5:3) dok su po broju prekršaja momčadi bile izjednačene (17:17). Kod Dinama žuti karton dobio je Jerko Leko dok su kod Hajduka požutjeli Lima, James, Ozobić i Gabrić.