NK Dinamo NK Hajduk NK Istra 1961 NK lokomotiva NK Osijek NK Rijeka NK Slaven Belupo NK Split NK Zadar NK Zagreb

Davor Vugrinec na dva gola do Cvitanovića

Davor Vugrinec na utakmici 17. kola MAXtv Prve lige između Varaždina i Šibenika (2:1)  postigao je svoj 124. gol u prvenstvima Hrvatske i došao na samo dva gola od Igora Cvitanovića, vodećeg strijelca na zbirnoj listi strijelaca u HNL-u.

Vugrinec je pogodak postigao u 61. minuti iz kaznenog udarca i tako se po drugi puta tijekom tekućeg prvenstva upisao na listu strijelaca. Prvi pogodak u ovogodišnjem prvenstvu postigao je u 3. kolu na utakmici Varaždin-Zadar (1:2) kada je u igru ušao u 62. minuti kod rezultata 2:0 za goste da bi se u 71. minuti upisao u strijelce i probudio nade svoje momčadi u osvajanje barem boda kojeg do kraja susreta ipak nisu uspjeli dohvatiti.

Ovo je inače 12-to prvenstvo Hrvatske u kojem nastupa Davor Vugrinec (rođen 24.03.1975. g.) dok je ostatak svoje  vrlo zapažene karijere proveo u inozemstvu.

Prvi prvenstveni pogodak Davor Vugrinec postigao je u prvenstvu 1992./93. što mu je bio i jedini u toj natjecateljskoj godini, a najviše, čak 18 postigao je u dresu Zagreba u prvenstvu 2009./10. kada je bio i najbolji strijelac prvenstva.

Vodeći strijelac HNL-a Igor Cvitanović svojih 126 pogodaka postigao je u 10 prvenstava u kojima je nastupao pri čemu je dva puta bio najbolji strijelac lige: 1995./96. sa19, a 1996./97. godine sa 20 postignutih golova.