NK Dinamo NK Hajduk NK Istra 1961 NK lokomotiva NK Osijek NK Rijeka NK Slaven Belupo NK Split NK Zadar NK Zagreb

Liga 16 ostaje i slijedeće godine

U službenom glasilu HNS-a objavljena je odluka Skupštine Hrvatskog nogometnog saveza donijeta na sjednici održanoj 17. prosinca kojom se do početka natjecateljske godine 2012./2013. odgađa primjena ranije odluke Skupštine od 17.07.2010. godine o izmjeni sustava natjecanja i smanjenju broja klubova u Prvoj HNL na 12 klubova.

Prema odluci Skupštine od 17. srpnja na kraju ovogodišnjeg prvenstva iz Prve HNL trebalo je ispasti pet klubova plasiranih na 12.-16.-to mjesto te bi se uz 11 preostalih i pobjednikom iz Druge HNL od slijedećeg prvenstva (2011./2012.) ponovo igrala Liga 12. Kako se novom odlukom Skupštine o odgodi primjene izmjene sustava natjecanja za godinu dana zadržava stanje iz odluke o sustavu natjecanja koju je Skupština HNS-a donijela 02. lipnja 2008. godine, Izvršni odbor HNS-a ovlašten je izmijeniti i uskladiti Propozicije natjecanja za Prvu, Drugu, Treću i Četvrtu ligu za tekuće prvenstvo jer se mijenjaju odredbe o obnavljanju liga.

Iz Prve HNL će tako na kraju prvenstva ispasti tri kluba plasirana na 14.-16.-om mjestu, a umjesto njih u ligu će se plasirati tri prvoplasirana kluba Druge HNL. Naravno, s obzirom da je osim natjecateljskog rezultata za ulazak u Prvu HNL bitno ispuniti uvjete i dobiti licencu od Odjela za licenciranje klubova HNS-a, tu može doći do promjena ukoliko neki od klubova ne dobije licencu kao što je na kraju prošlog prvenstva NK Zagreb kao 14.-i na tablici zadržao status prvoligaša jer nije bilo trećeg licenciranog kluba iz Druge HNL.

Jednako tako ostaje na snazi i odredba iz ranije odluke Skupštine HNS-a kojom se određuje da ukoliko nakon okončanog postupka licenciranja ne bude najmanje 16 klubova sa licencom za natjecanje u Prvoj HNL, u slijedećem prvenstvu igrala bi se Prva HNL sa najviše 12 klubova.

Prema Pravilniku o licenciranju klubova HNS-a postupak licenciranja za slijedeće prvenstvo započeo je ovih dana dostavom paketa dokumenata i obrazaca iz Odjela za licenciranje u klubove koje isti moraju popuniti, pribaviti druge potrebne potvrde i zajedno sa molbom za licencu dostaviti u HNS do 31. siječnja 2011. godine. Jedino je rok za dostavu financijskih dokumenata 15. ožujka, a već do kraja ožujka Odjel za licenciranje putem ovlaštene Komisije donijeti će odluke o izdanim licencama. Za one klubove koji ne dobiju licencu u prvom stupnju daje se potom uputa za pokretanje žalbenog postupka s točno navedenim razlozima zašto licenca nije odobrena te klub ima mogućnost do 15. travnja podnijeti žalbu ukoliko je otklonio utvrđene nedostatke.

Postupak licenciranja klubova Odjel završava do 01. svibnja kada će odluke Žalbenog tijela biti dostavljene klubovima iz postupka, a o konačnim odlukama Odjela i izdanim licencama klubovima Rukovoditelj licenciranja 03. svibnja pismeno će izvijestiti UEFA-u, Prvu i Drugu HNL.

Ostavite odgovor.

Morate biti prijavljeni da bi napisali komentar.

Linkovi

01http://www.hns-cff.hr/ MAX tv PRVA LIGA VIDEO IZVJEŠTAJI T-PORTAL – SPORT

Tablica MAXtv
Prva liga - 2014./15.

 
 
Ut
G+
G-
B
1.Dinamo1535937
2.Rijeka16391236
3.Hajduk15321926
4.Lokomotiva15283220
5.Split15171618
6.Zagreb15192317
7.Istra 196116162216
8.Osijek16152715
9.Sl. Belupo1592413
10.Zadar16154112

Polls

Sorry, there are no polls available at the moment.

Kalendar

December 2010
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
« Nov   Jan »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031