NK Dinamo NK Hajduk NK Istra 1961 NK lokomotiva NK Osijek NK Rijeka NK Slaven Belupo NK Split NK Zadar NK Zagreb

Ivan Kelava primio gol nakon 689 prvenstvenih minuta

Vratar Dinama Ivan Kelava prvenstveni niz bez primljenog pogotka u HNL-u prekinuo je nakon 689 minuta na utakmici 18. kola Dinamo-Varaždin: u 66. minuti utakmice svladao ga je napadač Varaždina Filip Škvorc.

Prije Škvorca zadnji igrač koji je uspio postići pogodak Kelavi bio je Vedran Nikšić iz kaznenog udarca u 6. minuti utakmice 11. kola Osijek-Dinamo odigranoj 16. listopada 2010. godine za početno vodstvo Osijeka da bi na kraju Dinamo pobijedio sa 3:1.

Nakon Osijeka nanizalo se šest prvenstvenih utakmica bez pogotka u mreži Dinama: protiv Šibenika, Inter-Zaprešića, Zadra, Splita, Hrvatskog Dragovoljca i Rijeke da bi serija bila prekinuta i kronološki u zadnjoj utakmici jesenskog dijela prvenstva Dinamo-Varaždin (1:1).

Prema neslužbenim podacima iz zapisnika utakmica, dosadašnji rekord u broju minuta bez primljenog gola u prvenstvima HNL-a držao je vratar  Dragan Stojkić koji u prvenstvu 1999./2000. na golu Slaven Belupa nije primio pogodak 683 minute: od 22. kola kada ga je na utakmici Rijeka-Slaven Belupo (1:1) u 32. minuti svladao Jasmin Agić do 29. kola kada je na utakmici Slaven Belupo-Šibenik (2:1) Paul Matas prekinuo taj niz u 86. minuti utakmice.

Zanimljivo je da je Ivan Kelava na jučerašnjoj utakmici Dinamo-Varaždin preskočio i do sada drugoplasiranog na toj listi, nekad svog suigrača Ivana Turinu, koji je u prvenstvu 2005./2006.  (od 3. do 10. kola) svoju mrežu na vratima Dinama uspio sačuvati netaknutu 625 minuta.